Őrült meccs Isztambulban: ismét kétgólos előnyt adott le a United

GALATASARAY (török)–MANCHESTER UNITED (angol) 3–3 (1–2)
Isztambul, Rams Park. Vezette: José Maria Sánchez (spanyol)
GALATASARAY: Muslera – Boey, Bardakci, Ayhan, Angelino (V. Nelsson, 83.) – Lucas Torreira, Ndombele (Sergio Oliveira, 60.) – Zijes (B. Yilmaz, 83.), Mertens (Aktürkoglu, 60.), Zaha (Demirbay, 88.) – Icardi. Vezetőedző: Okan Buruk
MAN. UNITED: A. Onana – Wan-Bissaka (Pellistri, 78.), Maguire, Lindelöf, Shaw – McTominay, S. Amrabat (Mainoo, 58.) – Antony, Bruno Fernandes, Garnacho (Dalot, 78.) – Höjlund (Martial, 58.). Vezetőedző: Erik ten Hag
Gólszerző: Zijes (29., 62.), Aktürkoglu (71.), ill. Garnacho (11.), Bruno Fernandes (18.), McTominay (55.)

ÖSSZEFOGLALÓ

LEGENDÁS MÉRKŐZÉS volt a Galatasaray és a Manchester United közötti első isztambuli Bajnokok Ligája-találkozó, amelyet az 1993–1994-es idényben játszottak, hiszen talán sohasem volt pokolibb hangulat BL-meccsen, Alex Ferguson „vörös ördögeit” „Welcome to Hell” („Köszöntünk a pokolban”) transzparensekkel fogadták a vehemens törökök, több angol játékos visszaemlékezése szerint valóságos halálfélelmük volt az isztambuli stadionban. Nem csoda, hogy ismét előkerültek a „Welcome to Hell” feliratú transzparensek… Ami azt illeti, nem is győzni jár a Galata otthonába a Manchester United, az eddigi három isztambuli BL-meccsén kétszer 0–0 lett a vége, legutóbb (2012 őszén) pedig 1–0-ra a törökök nyertek.

Most viszont győznie kellett (volna) a forduló előtt a csoport utolsó helyén álló angol rekordbajnoknak, vagy legalábbis nem volt szabad kikapnia, mert az már matematikailag is a kiesését jelentette volna. Ez a veszély sokáig nem fenyegette a Marcus Rashfordot eltiltás miatt nélkülöző vendégeket, mert hamar kétgólos előnyre tettek szert. Előbb Garnacho talált be a 11. percben, miután Bruno Fernandes passzát az ötös bal oldali sarkának közeléből, ballal a jobb felső sarokba lőtte, majd a gólpasszt jegyző portugál a 18. percben maga lőtt bombagólt. Gondolt egyet, és 23 méterről jobbal a jobb ficakba küldte a labdát.

De a házigazda marokkói ásza, Hakim Zijes sem akart elmaradni tőle, és a 29. percben 25 méteres szabadrúgásgóllal szépített, ballal lőtt André Onana kapujának jobb oldalába. Úgy tűnt, hogy Mauro Icardi ki is egyenlít a szünet előtt, de hajszállal lesen volt, így érvénytelenítették a gólját. A szünet után pedig büntetett a United, Aaron Wan-Bissaka jobbról beadott, középütt Scott McTominay tökéletes ütemben érkezett – 1–3. Csakhogy néhány perccel később Zijes újabb szabadrúgását André Onana csúnyán bevédte, így folytatódhattak az izgalmak. Folytatódtak is: Kerem Aktürkoglu bevágta a harmadik piros-sárga gólt a 71. percben, ebben is benne volt a manchesteriek kapusa, a rövidre kapta…

Elképesztő helyzetek maradtak még ki mindkét oldalon – így maradt a döntetlen, amelyről még senki sem tudja, kinek lesz jó. 3–3