A török birkózónő aranyérmet nyert, majd megkérték a kezét

Különleges nap volt Yasemin Adar török birkózónő számára augusztus 23-a, amikor a sportág első aranyérmét szerezte meg Törökországnak a párizsi világbajnokságon, és még a kezét is megkérték.

A 25 éves Adar, Vasilisa Marzaliuk fehérorosz versenyzővel mérkőzött meg a 75 kg-os súlycsoport döntőjében és 5:4-re nyerte a mérkőzést.

Boldogan ünnepelte első helyezését, amikor odalépett hozzá barátja, Erdem Yiǧit, a birkozóklub fiatal versenyzőinek edzője, letérdelt elé, majd egy gyűrűt és egy csokor virágot nyújtott át neki. A török Anadalou Hírügynökség beszámolója szerint Adar igent mondott.

„Nagyon boldog vagyok! Büszkeség tölt el, hogy a törököknek ilyen elismerést tudtam szerezni.” – mondta a TRT Spor török televíziónak adott interjújában a díjátadó után.

„Történelmi teljesítményt értem el a világbajnokságon. Célom, hogy kijussak az olimpiára.” – tette még hozzá.

Forrás: Hürriyet Daily News