Türkinfo Kiadó könyvbemutatója: Magyar emlékek Törökországban

Bármerre járunk a nagyvilágban, sokszor lehet olyan érzésünk, hogy a magyarok mindenhol ott vannak, vagy az évszázadok során otthagyták kéznyomukat. Nincs ez másképp Törökországban sem. Bármennyire is megdöbbentő, nemcsak mi, magyarok kaptunk sokat a 150 éves hódoltság alatt a törököktől, hanem ők is tőlünk!

Tudta azt, hogy az első török nyomdának magyar származású alapítója van?

És azt, hogy a reggeli időjárás-jelentéseket a rádióban egy magyarnak, nevezetesen Réthly Antalnak köszönhetik?

Vagy azt, hogy a török olajbirkózás ősi múlttal rendelkezik ugyan, de a modern birkózó sport alapjait mégis egy magyar, Péter Rezső fektette le?

Akár magyar, akár török utcákon járunk, ma már nem lepődünk meg azon, ha mentő vagy tűzoltó szirénáját halljuk. Nem volt ez mindig ilyen természetes, Törökországban ehhez is a magyarok kellettek!

Hogy hogyan került ennyi magyar Törökországba, és milyen nyomokat hagytak az elmúlt évszázadokban török földön és a török hétköznapokban, arról szól K. Pintér Tamás és Hóvári János most megjelenő Magyar emlékek Törökországban című kötete. A kötet kétnyelvű, a magyar olvasók mellett a török közönség is élvezettel forgathatja.

Ha kíváncsi arra, hogy milyen szerepe volt a magyaroknak a modern kori Törökország létrejöttében, akkor jöjjön el Ön is a könyvbemutatónkra!

A kötetet bemutatja a két szerző, Anthony Gall építész és a könyv fordítója, Tarik Demirkan.

A bemutató időpontja: 2017. április 11. 18:00 óra

A bemutató helyszíne: Kossuth Klub, Budapest (1088 Budapest, Múzeum utca 7.)

A RÉSZVÉTEL INGYENES, DE REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT, A RÉSZLETEKÉRT KATTINTSON IDE.

A rendezvényen a kötet kedvezményes áron megvásárolható.

A könyv létrejöttéhez a Nemzeti Kulturális Alap is hozzájárult.