
A márka tulajdonosa, a Renault Group idén két új típust vezet be. Az egyik a C-Neo névre keresztelt kompakt kombi, amelyet eredetileg a Mioveniben működő Automobile Dacia SA üzemében szereltek volna össze. A vállalatvezetés azonban módosította a terveket: a modell gyártása végül a törökországi Bursa városában található Oyak Renault gyárában történik majd.
A döntést a konszern részéről azzal indokolták, hogy a törökországi üzem versenyképesebb költségszinttel és nagyobb rugalmassággal működik. Fabrice Cambolive, a Renault fejlesztési igazgatója szerint az Európában forgalmazott, de Törökországban gyártott modell „fantasztikus autó lesz”, és a vállalatvezetés nagy bizalmat helyez a török gyártóbázisba.
Miközben a romániai autómárka idén két új modellel jelenik meg a piacon, egyiket sem a Mioveniben gyártják majd. A döntés nemcsak az Automobile Dacia kibocsátását érinti, hanem akár 900 dolgozó önkéntes távozását is eredményezheti.
Az európai autóipar átalakulása újabb fordulóponthoz érkezett: miközben a Dacia két új modellel készül piacra lépni 2026-ban, egyiket sem a romániai Mioveniben fogják gyártani – értesült a Maszol.ro.
Forrás: www.vg.hu




























