Történelmi török siker: Óriási meglepetésre kikapott a Manchester United

Forrás: commons.wikipedia.org

Két győzelem után vereséget szenvedett a Manchester United a Bajnokok Ligájában, az angol csapatot a BL-ben az első góljait szerző Istanbul Basaksehir győzte le 2–1-re.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. FORDULÓ, H-CSOPORT
ISTANBUL BASAKSEHIR (török)–MANCHESTER UNITED (angol) 2–1 (2–1)
Isztambul, Fatih Terim Stadion. Vezette: Davide Massa (olasz)
BASAKSEHIR: Günok – Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli-Mbombo – Alekszics, Özcan (Topal, 87.), Kahveci (Ponck, 90.) – Visca, Demba Ba (Gulbrandsen, 80.), Türüc. Vezetőedző: Okan Buruk
MANCHESTER UNITED: D. Henderson – Wan-Bissaka (Fosu-Mensah, 76.), Tuanzebe (McTominay, a szünetben), Maguire, Shaw – Van de Beek (Pogba, 61.), Matics – Mata (Cavani, 61.), Bruno Fernandes, Rashford (Greenwood, 76.) – Martial. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Demba Ba (13.), Visca (40.), ill. Martial (43.)

ÖSSZEFOGLALÓ

A bajnokságban csak szenved, ám a Bajnokok Ligájában nagyszerűen kezdett a Manchester United, és a szerzett gól és pont nélkül álló Istanbul Basaksehir ideális ellenfélnek tűnt az újabb sikerhez. Ehhez képest…

A török együttes az első negyedóra végéhez közeledve megszerezte a vezetést, ráadásul egy – főleg ezen a szinten – ritkán látható góllal: az MU végezhetett el szögletet, néhány passz után azonban eladta a labdát a vendégcsapat, az előrevágott labdával a saját térfélről induló Demba Ba bekocoghatott a félpályától, hogy aztán higgadtan a bal sarokba helyezzen (1–0).

Az angol együttes nem igazán tudta megvillogtatni az első két fordulóban látott támadófutballját, ráadásul hátul is bizonytalankodott, Axel Tuanzebe hálát adhatott az olasz játékvezetőnek, hogy csak sárga lapot kapott…

Az első félidő hajrájára aztán felpörögtek az események, Deniz Türüc labdaszerzése után Edin Visca megduplázta a hazaiak előnyét, de erre már érkezett válasz három perccel később: Luke Shaw mintaszerű beadását Anthony Martial fejelte a bal alsóba (2–1).

A szünet után Solskjaer cserékkel próbált lendíteni a játékon, hiába birtokolta azonban többet a labdát az MU, a második játékrészt gyakorlatilag helyzet nélkül játszotta le a gárda – a végén így is majdnem összejött az egyenlítés, de Alexandru Epureanu az utolsó pillanatban kivágta a gólvonalról a labdát.

A Manchester United sorozatban a harmadik idegenbeli mérkőzését bukta el török ellenféllel szemben, míg a Basaksehir megszerezte az első góljait és pontjait a legrangosabb európai kupasorozatban.

Forrás és további részletek: m.nemzetisport.hu