Kétgólos győzelmével Törökország végzett a harmadik helyen

torokorszag_goloromMegérdemelten nyertek Yilmazék, Csehország alárendelt szerepet játszott.

A D-csoport utolsó fordulóját rendezték meg kedd este, ahol az egyik párosítás Csehország és Törökország összecsapása volt. Mindkét csapatnak nagy téttel bírt a mérkőzés, hiszen a harmadik hely még elérhető távolságban volt egy esetleges győzelem esetén. Az egypontos csehek sérülés miatt nem számíthattak az egyik legjobb játékosukra, Tomas Rosickyre, míg a pont nélkül álló törököknél meglepetésre csak a padon kezdett a Bayer Leverkusen középpályása, Hakan Calhanoglu.

Rögtön a 10. percben megszerezték a vezetést a törökök, miután Mor jobboldali beadására érkezett Yilmaz, és tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1. Hat perccel később már egyenlíthettek is volna a csehek, viszont nem volt szerencséje Sivoknak, fejese a kapufáról kifelé pattant. Ezután sem volt unalmas a találkozó, de nagy helyzetet csak a 31. percben láthattunk, amikor is Kaderábek elé került szerencsésen a labda, de a játékos négy méterről nem talált kaput. Nem sokkal után egy csapattársának, Plasilnak volt lehetősége a gólszerzésre, méghozzá egy gyönyörű távoli lövés révén, a török kapus azonban nagy bravúrral hárítani tudott. Az első félidőben nem változott az állás, egygólos előny tudatában mehettek szünetre a törökök.