CBK Mersin – SERCO UNI Győr 75-63 (15-26, 24-9, 17-13, 19-15)

Euroliga, 6. forduló
Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu

CBK Mersin: Williams 14, Kiss 5/3, Mabrey 20/12, Cornelius 8, Iagupova 16/9. Csere: Yalcin, Gulcan 2, Epoupa 2, Yaya, Atas 6, Studer 2.

SERCO UNI Győr: Dubei 13/3, Török 11/3, Goree 11/9, Bach 11, Slocum 5/3. Csere: Hegedűs 2, Dombai 10.

Az Euroliga 6. fordulójában a SERCO UNI-Győr 75-63-as vereséget szenvedett a CBK Mersin otthonában.

A mérkőzés elején Marina Mabrey triplájával a Mersin került előnybe, de ezt követően nem sokat kellett várni és 5-5-nél Bach Bogi büntetőjét követően már egyenlített a Győr. Cyesha Goree triplájával 8-5-nél a vezetést is átvették a mieink. Rendkívül jó ritmust kapott el a Győr, az első negyedben a 17 mezőnykísérletükből 11-et értékesítettek Cziczás László tanítványai. Az utolsó négy percben 14-11 után meg is ugrott a több kulcsjátékosát nélkülöző magyar csapat. Dombai Réka, Dubei Debóra és Török Ági volt eredményes. Az első szakaszt éppen Dubei Debóra duplája zárta, amivel 26-15-nél kétszámjegyűre nőtt a differencia. A második negyedben Cyesha Goree triplájával 29-17-nél pedig kialakult a mérkőzés legnagyobb győri előnye.

Az első negyedben nem érte el a 24%-ot a Mersin mezőnymutatója. Várható volt, hogy ezen emelni fognak a folytatásban. Marina Mabrey és Alina Iagupova vezetésével ezt meg is tették, így gyors felzárkózásba kezdett a házigazda. Az ukrán játékos triplájával 29-22-nél mindössze 7 pont választotta el a csapatokat. Erre Bach Bogi még válaszolt, de amikor Elizabeth Williams-t is elkezdte megtalálni a Mersin, olvadásnak indult az előny.