Fenerbahce a török döntő második meccsét is megnyerte a Mersin otthonában

Kép forrása: facebook

CBK MERSIN YENISEHIR BLD – FENERBAHCE ALAGOZ HOLDING 76-83 (22-23, 19-19, 11-23, 24-18)

ING KBSL, döntő – 2. mérkőzés
Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu

CBK Mersin Yenisehir Bld: Yalcin 5/3, Takmaz 6/6, Williams 12, Gray 15/3, Hayes 14/6. Csere: Özisik 2, Fizik 11/9, Atas 11, Ural.

Fenerbahce Alagoz Holding: Sabally 14/6, Cakir 8, Meesseman 19, Stewart 26/12, Aydin 3. Csere: Sacalir 5, Onar 13/3, Stokes.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Fenerbahce Alagoz Holding javára.

Karnyújtásnyira került a török bajnoki címtől a Fenerbahce, miután a döntő második mérkőzésén is diadalmaskodtak a Mersin otthonában. A vasárnapi találkozót 83-76-ra nyerték és ezzel 2-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

(X) Ha nincs még programod a téli hónapokra, gyere sörözni a csehországi Brnóba! Kis és nagy csoportoknak, magyarul! Közelebb van, mint Prága!
Szombaton a párharc nyitányán a Fenerbahce 75-68-as sikert aratott a Mersin otthonában. Nem sokat kellett várni és vasárnap már folytatódott is a döntő. A hazaiak győzelmi kényszerben léptek pályára, hiszen egy újabb vereséggel már két meccset kellene nyerniük Isztambulban, hogy megmaradjon a bajnoki álmuk.

A Mersin nem változtatott a keretén szombat után, a Fener viszont cserélt. Kayla McBride helyét Satou Sabally vette át. Motiváltan kezdett Sabally, aki az első öt percben 6 pontot szerzett. A vezetésével 17-10-re lépett el a Fener. A Mersin az első negyed hajrájában szépített. Chelsea Gray állt a csapat élére, egymaga 8 pontot jegyzett. A 23-22-ről induló második szakasz elején a vezetést is átvették a hazaiak. Innentől fej-fej mellett haladt a két gárda. 35-29-nél volt egy megugrása a Mersinnek, de az előnye elfogyott. A félidőre 42-41-re fordított a Fenerbahce.