Eurofutball: a Galatasaray 18. Török Kupa-győzelmét aratta

A Galatasaray 18. alkalommal hódította el a Török Kupát, a Sahtar Doneck 13-adszor lett Ukrán Kupa-győztes. A Lokomotiv Plovdiv először lett Bolgár Kupa-győztes, az FK Sarajevo harmadszor nyerte meg a Bosnyák Kupát, a Bnei Jehuda negyedszer az izraelit.

TÖRÖKORSZÁG. A Török Kupát tavaly első alkalommal megnyerő Akhisarspor az idén is bejutott a fináléba, és a 78. percig úgy tűnt, hogy a Galatasaray legyőzésével megismétli egy évvel ezelőtti bravúrját. A ghánai Elvis Manu góljával 1–0-ra vezetett, amikor Miguel Lopes a 78. percben megkapta második sárga lapját, és emberelőnybe került a 18. kupagyőzelmére hajtó Galatasaray. A trófeát legutóbb 2016-ban elhódító isztambuli csapatnak nem is kellett több, a 80. percben Sinan Gümüs tizenegyesével egyenlített, a 88. percben Szofian Feguli találatával fordított, majd a 94. percben Mbaye Diagne találatával bebiztosította diadalát.

TÖRÖK KUPA
DÖNTŐ
Galatasaray–Akhisarspor 3–1 (Gümüs 80. – 11-esből, Feguli 88., Diagne 94., ill. Manu 57.)