Drámai meccs a Ludovikán

Férfi ülőröpiseink a budapesti Eb-n sokáig pariban voltak a törökökkel. Azonban drámai meccsen kikaptak 3:2-re a törököktől, így pénteken a 11. helyért játszhatnak fiaink a lengyelekkel.

Ülőröplabda Európa-bajnokság, férfiak a 9-12. helyért:

MAGYARORSZÁG – TÖRÖKORSZÁG 2:3 (17, –19, 24, –19, –9)

Budapest (Ludovika Akadémia), 100 néző. V: Ehteshami, Buchar.

Magyarország: Kertész, Peres, Domina, Veleg, Gergencsik, Kovács. Csere: Bernáth. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:1, 6:6, 11:7, 19:13, 22:16, 24:17. II. játszma: 6:5, 6:9, 11:11, 13:16, 16:17, 17:22, 18:24. III. játszma: 2:4, 4:7, 8.9, 10:10, 15:14, 16:18, 17:21, 20:24. IV. játszma: 6:3, 9:8, 10:11, 13:12, 14:18, 19:24. V. játszma: 3:2, 4:7, 5:11, 7:11, 8:14.

Nem viccelt Raska Gyula szövetségi kapitány, amikor azt mondta, hogy a csapat vissza akar vágni a törököknek a két évvel ezelőtti Eb-vereségért: a mieink alaposan bekezdtek és elhúztak 5:1-re. Ugyan a törökök 6:6-nál egyenlítettek, de ezt követően megint sikerült négypontos vezetésre szert tenni és ezt már nem adták le még egyszer a fiúk, a végén pedig hét szettlabdája is volt a mieinknek, amit egyből ki is használtak (25:17).

Sajnos, mintha a térfélcserénél ott hagytuk volna a tudásunkat, 6:5 után a törökök vették át a vezetést, és bár többször is sikerült visszazárkózni rájuk, a vezetést nem sikerült átvenni, a végjátékban pedig meg is nőtt a különbség és végül 25:19-cel egyenlítettek a vendégek.

A harmadik felvonás sem indult túl jól a mieink számára, rendre csapatunk volt hátrányban, mindössze 10:10-nél volt egyenlő az állás, illetve 15:14-nél vezettünk egyszer. Na meg a végén, de ennek külön története van. A törököknek 24:21-nél három játszmalabdája is volt, de a mieink mindhármat hárították, az utolsót Kertész bombájával. Időkérés után Kovács László nyitott egy ászt, és ekkor már a mieinknek volt meccslabdája. A nyitást simán befogadták, majd a feladást be is ütötték, de a támadó játékos azzal a lendülettel a hálóba is belecsapott, így a magyar csapaté lett a pont és a játszma is (26:24).

A negyedik szett elején úgy tűnt, hogy az elvesztett játszma miatt megroppannak a törökök, hiszen gyorsan hárompontos előnybe kerültünk, de aztán összekapták magukat és nemcsak kiegyenlítettek, hanem fordítani is tudtak. A szett közepéig fej fej mellett haladt a két csapat, de 14:14 után néggyel is elhúztak a törökök, és ezt már nem sikerült ledolgozni (19:25).

Következhetett a döntő szett, amit jól kezdtünk, de a térfélcserénél már a törökök vezettek hárommal, és utána is háromszor ők voltak eredményesek. Ez már sok volt, ennyit most nem tudott ledolgozni a csapat (9:15), így a mieink a 11. helyért játszhatnak pénteken 15 órától a lengyelekkel.

Raska Gyula: – Sajnos nem vagyunk hozzászokva ezekhez a sorozatterhelésekhez, négy nap alatt ez már a hatodik mérkőzésünk volt. Ráadásul kevesen is vagyunk és fejben nem bírták a fiúk a végén a meccset.

Forrás: estiujsag.hu