
Az Olympique Lyon–Fenerbahçe mérkőzés 1–2-es török győzelemmel zárult, de a lefújás utáni jelenetek sokkal nagyobb visszhangot váltottak ki, mint maga az eredmény. Mattéo Guendouzi, korábbi Marseille‑játékos, az este egyik főszereplője lett, miután a pályán és azon kívül is heves összecsapások alakultak ki játékosok, szurkolók és biztonsági emberek között.
A francia középpályás Marseille‑múltja miatt a Lyon‑szurkolók már a meccs elejétől füttykoncerttel és provokációkkal fogadták. Guendouzi nem maradt adós: gesztusokkal válaszolt, tovább feszítve a hangulatot. A feszültség a lefújás után robbant be igazán. A Fenerbahçe a győzelemmel kiharcolta a Bajnokok Ligája‑szereplést, Guendouzi pedig újra a hazai szurkolók felé fordult, hogy ünnepelje a továbbjutást és „kiszúrjon” a Lyon kiesésével. A kölcsönös provokációkba több játékos is bekapcsolódott, és a biztonságiaknak kellett közbelépniük.
A botrány azonban ezzel nem ért véget. Egy Lyon‑szurkoló megpróbált a pálya közelébe jutni, miután Guendouzi újabb gesztussal reagált a provokációkra. A biztonságiak először megállították. Nem sokkal később egy másik szurkoló átugrott a lelátóról a játékoskijáró környékére, és fizikai összetűzésbe keveredett Guendouzival. A felvételeken látszik, ahogy a szurkoló a játékos felé ugrik.
A Fenerbahçe több játékosa azonnal Guendouzi védelmére sietett, és ebből tömegverekedés alakult ki a kijáró környékén. A 2–1-es török győzelem:
BL‑szereplést ért a Fenerbahçének, az Európa‑ligába taszította a Lyont.
A török ünneplés és a francia csalódottság együtt robbantotta ki a botrányt, amelynek komoly fegyelmi következményei lehetnek a játékosokra és a klubokra nézve.
Forrás és videó: sport365.hu






























