Tíz nap Törökországban, a kebab és baklava földjén

Törökország, jóllehet részben európai állam, de mégiscsak más. Eltérő kultúra, eltérő szokások. Schram Flóra éppen ezért szeretett volna betekinteni ennek az országnak a mindennapjaiba. A szekszárdi fiatal a Rotary Club támogatásával valósította meg tervét.

Félénkséggel biztosan nem lehet megvádolni Flórát: a diáklány elmerészkedett egészen a szír határ közeléig, ugyanis ott, Gaziantep városában landolt repülőgépe. Ötven kilométerrel délebbre, egy határral odébb már harcok dúlnak. Gaziantep viszont békés, már amennyire az időről időre megrázkódtatásokat átélő Törökország annak nevezhető. A szekszárdi fiatalnak feltűnt, hogy a közterületeken sok felfegyverkezett rendőr, katona ügyel a biztonságra.

Este nyolc óra körül érkeztem Gaziantep városába, a reptéren már várt rám fogadó rotarys családom – mondta Schram Flóra. – Közölték velem, hogy a vacsorát ugyan lekéstem, de a hivatalos ceremóniát még elérhetjük. A helyszínre érve angol nyelven bemutatkoztam, átadtam a szekszárdi Rotary Club üdvözletét és zászlaját, majd átvettem a török város zászlaját, amit viszonzásképpen kellett átadnom a szekszárdi klubnak. Ezután a fogadó családommal együtt hazamentünk nagyon szép, többszintes házukba.

Flóra napközben külföldi – például egyiptomi, olasz és spanyol – fiatalokkal együtt ismerkedett a településsel és viszonyaival, természetesen a Rotary szervezésében. Gaziantep, mint az ókori görög-római világ egyik forgalmas szeglete, magától értetődően rendelkezik antik mozaikokkal: ezeket a helyi múzeumban csodálták meg a vendégek. A csapat helyszíni szemlével azt is nyugtázta, hogy a város elképesztő méretű állatkertet tart fenn, talán a legnagyobbat egész Törökországban. Emellett rendelkezik kalandparkkal is, Flóra, ha már egyszer ott volt, annak rendje s módja szerint teljesítette a látogatók számára kialakított terep pályát.

Folytatás >>>

Forrás: teol.hu