Fedezzük fel a török Trákiát 3. rész

Ugyan már elérkezett az ősz, de mivel még jó idő van, ezért érdemes részt venni egy különleges utazáson a török Trákia területén, ahol a történelmi értékekben és a természet szépségében is gyönyörködhetünk.

Trákia a Balkán-félsziget délkeleti részén elterülő földrajzi és koronként változó történeti régió. Az ókori Trákia a trákok szállásterülete, a török hódoltság idején Rumélia néven a birodalom egyik közigazgatási egysége volt. Napjainkban Dél-Bulgária egy részét (Észak-Trákia), Görögország északkeleti vidékét (Nyugat-Trákia), illetve Törökország európai területeit (Kelet-Trákia) foglalja magában. Délről az Égei- és a Márvány-, keletről a Fekete-tenger határolja.

Trákia sok civilizáció felemelkedésének és bukásának volt tanúja, ezekről a görög mitológiában, történelemkönyvekben és irodalmi alkotásokban is olvashatunk. Napjainkban a kelet-trákiai régió olyan hely, ahol kellemesen eltölthetjük szabadidőnket, ha menekülni akarunk a nagyvárosok nyüzsgésétől.

Ebben a háromrészes sorozatban a régió egy-egy érdekes városát mutatjuk be. A sorozat befejező részében Kırklarelibe látogatunk.

Forrás: commons.wikimedia.org

Kırklareliben minden megtalálható, amire egy utazó csak vágyik: kultúra, szálláshelyek (lakókocsis és kemping), vízi sportok, vadászati lehetőség és kirándulóhelyek.

A Fekete-tengertől 60 km-re található Kırklareli turisták és helyik által is kedvelt részei İğneada, Kıyıköy, és Kastura. A régióban minden megtalálható, ami egynapos kiránduláshoz, vagy egy hétvége eltöltéséhez szükséges.

İğneada természetvédelmi területe 1,5 km-re van a városközponttól, míg a 90 km-re található ártéri erdő jó lehetőség azok számára, akik szeretnek a természetben sportolni. Az egész erdő bejárásához 4 órára lesz szükségük.

A Dupnisa-barlangot nemrég nyitották meg a turisták előtt, Kırklarelitől 80 km-re található. Két része a Nedves és a Száraz-barlang, ezek közül csak a Száraz látogatható. Az egyórás barlanglátogatás során a látogatók megtapasztalhatják, hogyan változik a levegő a belső részekben.

Kıyıköy a Fekete-tenger partján fekvő város. Van egy kis strandja. A környékén sűrű tölgyerdő található. Két patak veszi közre, a Kazandere és a Pabuçdere, ezek a Fekete-tengerbe ömlenek, és kitűnő helyet biztosítanak a horgászoknak, de csónakázni és úszni is lehet bennük.

A Kasatura-öböl Természetvédelmi Terület a Fekete-tenger mentén helyezkedik el. Területén erdők és egy kisebb strand is található. Ez az egyetlen hely Törökországban, ahol természetes környezetben nő a feketefenyő.

Forrás: dailysabah.com és en.wikipedia.org

Kollár Kata – Türkinfo