Kiss Virágék győzelme a török bajnokságban

Fotó: Çbk Mersin

A válogatott szünet után visszatértek a magyar játékosok a saját klubjaikhoz. Kiss Virág és Studer Ágnes folytatta a munkát a török ÇBK Mersin csapatánál, akik megszerezték újabb győzelmüket a Melikgazi Kayseri Basketbol otthonában 80-52-es arányban.

A 17-14-es szoros első negyedet követően ragadta magához a Mersin a nagyobb arányú vezetést. Félidőben 15 ponttal vezetett a vendég csapat. A különbség a harmadik játékrészben is tovább nőtt (44-65). Az utolsó 10 percben jóval kevesebb kosár esett, a hazai gárda csak 7 pontot dobott. Kiss Virág 21 perc 12 másodpercet töltött a pályán, és ez alatt 4 pontot, 4 lepattanót és 2 gólpasszt szerzett. A találkozón Studer Ágnes nem lépett pályára.

A török bajnokság 10. fordulójának eredményei:

Bursa Uludağ Basketbol – Botas 88-85

Nesibe Aydin – Hatay Büyüksehir Belediyespor 98-68

Cankaya Üniversitesi – OGM Ormanspor 96-87

İlkem Yapi Tarsus Spor – Mehmet Kavan Yapi İzmit Belediyespor 83 – 87

Antalya Büyüksehir Belediyespor Toroslar Basketbol – Galatasaray Çağdaş Faktoring 75 – 87

Melikgazi Kayseri Basketbol – ÇBK Mersin 52-80

Forrás: wbasket.hu