Világhírű kortárs török komponista műve csendül fel a MÁV Szimfonikus Zenekar koncertjén a Zeneakadémián

A MÁV Szimfonikus Zenekar november 27-i, a Zeneakadémián tartandó hangversenyének középpontjában Fazil Say, a világhírű kortárs török komponista és zongoraművész legújabb monumentális műve, a Mother Earth áll, amely most hangzik el először Magyarországon – közölte a zenekar csütörtökön az MTI-vel.

A hangversenyt Ravel lírai szépségű Pavane egy infánsnő halálára című darabja nyitja, amely a reneszánsz tánc méltóságát és a francia impresszionizmus finom fény-árnyék játékát idézi. A méltóságteljes kompozíció mára a zeneszerző egyik legtiszteltebb alkotásává vált – olvasható a közleményben.

Mint írták, az est csúcspontja Fazil Say héttételes zongoraversenye, a Mother Earth, amelynek ősbemutatója idén májusban, az Oszakai Világkiállításon volt. A klímaváltozásra és a természet erőire reflektáló műben a klasszikus forma a jazz, a keleti zene és a török folklór impulzív ritmusaival fonódik össze – tették hozzá.

A tájékoztatás szerint a szerző különleges hangszereléssel – madárhangokat idéző síppal, japán ütőhangszerekkel – és saját korábbi művére tett utalásokkal teremti meg a Földanya drámai és felemelő zenei portréját.

Folytatás

MÁV Szimfonikus Zenekar Facebook oldala

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here