Lenyűgöző látványt nyújtó természeti jelenségben gyönyörködhetünk a törökországi Pamukkaléban, melyet dél-nyugat Törökországban, Denizli városától kb. 20 km -re találunk.
Elbűvölő szépsége, a világ egyik ritka természet alkotta geológiai csodája és a gazdag ókori történelmi emlékek a turisták tömegeit vonzzák erre a vidékre.
Pamukkale környékén hat különböző termálforrás található. Gyógyvizeiért már az ókori görögök és rómaiak is szívesen felkeresték.
Az ókori romvárost, Hierapolist II. Eumenés (i.e. 197-159) pergamoni uralkodó alapította i.e. 190 körül.
Egy legenda szerint a lánya váratlanul megbetegedett, de az orvosok nem tudták mi baja lehet. A király jutalmat ajánlott annak, aki meggyógyítja. Egy idős orvos azt javasolta a királynak, vitesse leányát a közeli hegyre, az ott fakadó forrásban fürödjön meg és igyon a vízből. A lány meggyógyult az uralkodó pedig hálából várost építtetett erre a helyre fürdőkkel.
A város neve Hierapolis lett, a „Szent Város”, mely i.e. 133-ban került római fennhatóság alá. Virágzó várossá vált, templomokkal, színházzal és a gyógyító hatásúnak ítélt termálforrásokra épült fürdőkkel.
I.sz. 17-ben a várost egy erős földrengés elpusztította de újjáépítették és egészen 1334-ig létezett, azonban ekkor egy újabb pusztító erejű földrengés lerombolta, később pedig elnéptelenedett.
A cikk folytatása és még több kép>>>
vilagutazo.blog.hu