Refik Anadol üstökösként robbant be a köztudatba, ahogy úttörő médiamunkáival újradefiniálta a technológia és a kultúra kapcsolatát. A New York-i MOMA, a Las Vegas-i Sphere és a Los Angeles-i Grammy-gála után a nemzetközileg elismert török művész korszakalkotó munkáját augusztus 3-tól két hónapon át a debreceni közönség is megismerheti.
Az alkotó 32 négyzetméteres LED-falat igénylő Rumi Dreams című videómunkája számos szempontból gondolatébresztőnek ígérkezik. A kiállítás a 13. században Anatóliában élt költő, filozófus, tudós és szúfi misztikus, Mevlana Dzsalál ad-Din Rumi emlékére készült, témáját és megvalósítását tekintve is egyedülálló hazánkban és Európában egyaránt.
A kiállítás augusztus 3-i megnyitójához panelbeszélgetés kapcsolódik, amelynek résztvevői Lukács Viola, Berlinben élő digitális művészeti kurátor, aki gyűjteményeket, múzeumokat fejleszt, valamint alapítványokat és művészeket támogat a fenntartható digitalizálási folyamatban, Bordos László Zsolt, aki 3D animációs vetítéseivel, formabontó munkáival és 3D mapping alkotásaival a műfaj elismert alkotói közé tartozik, továbbá Kömlődi Ferenc jövőkutató, az első magyar mesterségesintelligencia-portál, az első 3D-nyomtatással foglalkozó, illetve a jövőtechnológiákat bemutató NJSZT blogok szerkesztője.
Forrás: kultura.hu