Brigitte Fatima Wingelmayr saját módszeréből, a szúfi hagyományokra épülő zenés, táncos meditációból tartott gyakorlatot a napokban az Integrál Akadémián. A terápiában hangsúlyos szerepe van az egyensúly megteremtésének, amit a saját bensőnkben tett felfedezések segítenek.
Ízig-vérig modern megjelenésű, éterien törékeny asszony Brigitte Fatima Wingelmayr, aki nem hétköznapi életutat járt be. A hatvanas évek végén a katolikus családban nevelkedett lány szerelemből áttért a görögkeleti vallásra, született egy kislánya. Később férjhez ment egy amerikai újságíróhoz, akivel Indiana Államba költözött. Összehasonlító vallástörténetet tanult, majd 25 évesen méhrákkal megműtötték. A lábadozás idején rájött, hogy valamit addig nagyon rosszul csinált, ha a teste a nőiség központjának betegségével üzent. Három évig önismereti utazásokat folytatott. Állomásai: Japán, India, Nepál, Törökország.
Elmélyült a szúfi tanításokban, és áttért a muszlim hitre. Kétszer tartott negyven napos böjtös elvonulást Törökországban. Időközben komoly, felkészült tanítóvá és lélekgyógyásszá vált. Legutóbbi, ezúttal 50 napos böjtös elvonulásának színhelye Dobogókő volt. Második férje osztrák, aki Ausztriában meghonosította a régi szúfi zene-terápiát, amelyet jelenleg is tanít az egyetemen. Brigitte módszere is erre épül. Lényege, hogy a módosult tudatállapotot, a belső csendet zenei kísérettel, egyebek közt a „dervisforgásként” ismert mozdulatokkal éri el. Az iszlám szélsőségesek hatására Brigitte kilépett az intézményes iszlám hitből. Azt vallja, hogy lejárt az egyházak kora. Haját levágatta, újból európai ruhákban jár.
Ausztrián kívül dolgozik Oroszországban, Lengyelországban, Szibériában, Kazahsztánban és Magyarországon is. Saját módszeréből, a szúfi hagyományokra épülő zenés, táncos meditációból tartott gyakorlatot az Integrál Akadémián.
A terem zsúfolásig megtelt, az egész első évfolyam ott szorongott. A félretolt padok gyűrűjében különös hangulat támadt a dobszó ritmusára végzett mozdulatok során. Brigitte elmondta, hogy a boldog belső gyermek emlékét hozzák vissza ezek a gyakorlatok. Fontos megérteni, hogy a megélt spiritualitás örömet ad az embernek, megmozgatja, és felébreszti azt a képességét, hogyan élje az életet békében. Az ő módszerében hangsúlyos szerepe van az egyensúly megteremtésének, amit a saját bensőnkben tett felfedezések segítenek.
Az Integrál Akadémia igazgatója, Gánti Bence klinikai szakpszichológus, Brigitte az ő meghívására érkezett Budapestre. De megtudtam, hogy nemcsak őt, egyre több szakembert érdekli a módszer, és nemcsak nálunk, külföldön is, mert számukra ezek a gyakorlatok jó kiegészítők a terápia során, és hamar megtapasztalják, hogy működik. Brigitte az Osztrák Onkológiai Intézetnél is vezetett csoportot, ott is elfogadták, mivel olyan nő tartotta a foglalkozásokat, aki maga is rákból gyógyult, aki hosszú utat járt be, amíg fokozatosan rájött, hogyan kell túljutni a negatív gondolatokon, és ezt sikerrel tanítja másoknak is.
A cikk folytatása itt olvasható >>
nepszava.hu