Ha igazi régészeti csodákra vágyunk, akkor Isztambulban keressük fel a Régészeti Múzeumot. Biztosak lehetünk benne, hogy olyan gazdag látvány fogad, mint sehol másutt.
A múzeumot Oszmán Hamdi bég alapította 1881-ben miután rájött, hogy az európai kincsvadászok és régészek valósággal elrabolják a török birodalom ilyenfajta kincsét, örökségét. A múzeum 5000 év történetét próbálja meg bemutatni nem kevés sikerrel.
Három részre osztották a múzeumot, hogy könnyebben áttekinthető legyen. Van a főmúzeum, a Csempés Pavilon, valamint az Ókori Keleti Múzeum. Nem érdemes egy részét sem kihagyni, hisz garantáltan felejthetetlen élményben lesz részünk.
A múzeumban láthatjuk a világ első írásos emlékeit is, amit ékírásos agyagtáblán találtak, és a régészek szerint i. e. 2700-ból származik. Azonkívül láthatunk még egyiptomi, mezopotámiai valamint babiloni leleteket, amik nagyon jó állapotban maradtak fenn. A méltán híres Galata-torony XIV. századból származó harangját is itt csodálhatjuk meg. Rengeteg rajz, térkép valamint alaprajzok mutatják be a város csodás történetét.
Az Ókori Keleti Múzeumban találhatjuk és csodálhatjuk meg a világ második legnagyobb ékírásos gyűjteményét. Pontosan 73 ezer ép és 10 ezer töredékes tábla alkotja a gyűjteményt.
Két csodálatos szarkofágot is, a Nagy Sándor szarkofágját, valamint a Gyászoló Hölgyek szarkofágját is kiállították az értékes leletek közé.
Forrás >>>