Egy öngól döntött: Hollandia fordított Törökország ellen, és bejutott az Európa-bajnokság elődöntőjébe

Bár Törökország szerezte meg a vezetést, Hollandia nyerte meg 2–1-re a két csapat szombat esti berlini negyeddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon. Az oranje Angliával találkozik majd az elődöntőben.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ
HOLLANDIA–TÖRÖKORSZÁG 2–1 (0–1)
Berlin, Olimpiai Stadion, 70 091 néző. Vezette: Clément Turpin (Nicolas Danos, Benjamin Pages) – franciák
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 73.) – Schouten, Simons (Zirkzee, 87.), Reijnders (Veerman, 73.) – Bergwijn (Weghorst, a szünetben), Depay (J. Frimpong, 87.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman
TÖRÖKORSZÁG: Günok – Müldür (Celik, 82.), Akaydin (Tosun, 82.), Bardakci, Kadioglu – Özcan (Yokuslu, 77.), Ayhan (Kilicsoy, 89.) – B. A. Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz (Aktürkoglu, 77.) – Güler. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella
Gólszerző: De Vrij (70.), Müldür (76. – öngól), ill. Akaydin (35.)
Sárga lap: Simons (30.), Aké (54.), Van Dijk (64.), ill. Tosun (90+3.), Montella szövetségi kapitány (90+5.)
Kiállítva: B. Yildirim (90+6., a kispadon)

Rögtön az első percben Memphis Depay lőtt a kapu fölé, s úgy tűnt, ez megadja az alaphangot az egyébként kiváló hangulatú mérkőzésen. Sajnos nem így történt. Aki abban reménykedett, hogy ezek után záporoznak a lövések, csalódnia kellett. Jobban kezdett Hollandia, de sokáig egyetlen valamirevaló helyzetet sem jegyezhettünk fel. A törökök jól védekeztek, és gyors kontrákkal próbáltak meg veszélyeztetni, de nagyrészt a mezőnyben zajlott a játék. Az egyik legizgalmasabb jelenet az volt, amikor Virgil van Dijk vívott nagy csatát a tizenhatoson belül Baris Alper Yilmazzal, de végül ebből sem lett kapura lövés. Az első fél órában a Real Madrid tehetséges fiatalja, Arda Güler játszott a legjobban, és az első félidő végén az ő beívelése után született meg a Samet Akaydin vezető fejes gólja (0–1).

Megérdemeltem, mert harcosabban, nagyobb akarattal futballoztak, miközben a holland támadásokban szinte semmi veszély sem volt. Ronald Koeman csapatának egyetlen (!), kaput eltaláló lövése sem volt az első félidőben, érezhetően nem tudtak mit kezdeni a fegyelmezetten és mélyen védekező törökökkel.