Csészényi török kultúra

A Hevesbéliek külföldön című sorozatunkat megfordítjuk, s elindítunk egy új cikksorozatot, amelyben Heves megyében élő külföldieket mutatunk be.

Az első beszélgetőpartnerünk a török Hikmet Demir (36). Korábban müezzin tevékenységéről már írtunk, most azonban arról kérdeztük, külföldiként hogyan boldogul Magyarországon, s azon belül Egerben.

Mesélje el, kérem a történetét: hogyan került Egerbe?

hikmet-demir– Képzelje, milyen véletlenek vannak: Törökországban járt egy számomra szimpatikus egri hölgy, Tímea, aki ma már a feleségem. Első pillantásra is kialakult közöttünk egyfajta vonzalom, majd két esztendőn át leveleztünk, videón csevegtünk, elmélyült a kapcsolatunk, végül egy pár lettünk. Miatta költöztem Egerbe, s el is vettem feleségül. Van egy 7 hónapos kisfiunk, úgy hívják, Attila Veli. Van egy nevelt fiam is, Gábor.

– Mivel foglalkozik?

– Az Egri Pasa Sátrában vagyok felszolgáló, azelőtt – szakács végzettségem révén – üzemeltettem egy török éttermet is Egerben. Igyekeztem megmutatni az embereknek specialitásainkat, mint a döner, ami a gyroshoz hasonló, de más fűszerekkel készítik. Sajnos két év után be kellett zárnom a vendéglátóm: nem központi helyen volt, így nem volt nagy a forgalom. Fodrász és masszőr végzettséggel is rendelkezem, de a fő profilom mégis mindig a főzés, a vendéglátás volt.

– Magyarországon másutt nem is élt, csak Egerben?

– Az éttermem bezárása után Budapestre költöztem, szakácsként dolgoztam ott is, végül visszajöttem.

A cikk folytatása >>>

HEOL