Törökország először szerepelt az Everest maratonon

Forrás: aa.com.tr

Egy amatőr török sportoló képviselte hazáját a május 29-én megrendezett Tenzig-Hillary Everest Maratonon. Törökország először vett részt az eseményen, melyet a Himaláján, Nepálban tartottak.

Az író és újságíró, Ece Vahapoğlu negyedik lett a női félmaratonon. Május 30-i twitter üzenetében így írt: „Ez a világ legmagasabb részén tartott és legnehezebb maraton.”

A versenyt – a rendezvény honlapja szerint – Tenzing Norgay serpa és Sir Edmund Hillary tiszteletére tartják, akik 1953. május 29-én először jutottak fel a Mount Everestre.

Vahapoǧlu a 21,0975 km-es távot 3 óra 48 perc alatt teljesítette és 24 sportolóval versenyzett ebben a kategóriában.

Arra koncentráltam, hogy sérülés nélkül fejezzem be a versenyt. Tudtam, hogy a kitartás ugyanolyan fontos, mint a sebesség. Nagyon boldog voltam az elért helyezésem miatt!” – mondta. Külön elismerés számára, hogy a dobogósok profi sportolók voltak.

Ez volt a legnehezebb kaland eddigi életemben. Hét résztvevőt helikopterrel kellett kórházba szállítani” – tette még hozzá és elmondta azt is, hogy büszkeséget és izgatottságot érez amiért Törökországot képviselhette. „Legnagyobb álmom és célom vált valóra.”

Vahapoǧlu arról is beszámolt, hogy kalandjáról dokumentumfilmet készít – ezzel is népszerűsítve a sportot.

Az idei versenyen egyébként 34 ország közel 200 sportolója vett részt. A Tenzing-Hillary Everest Maraton a Guinness Rekordok Könyvében is szerepel – mint a legmagasabb helyen tartott futóverseny.

Forrás: Daily Sabah