Őrült végjátékban gyűrték le Izlandot a törökök

Kép forrása: upload.wikimedia.org

B4-CSOPORT

Nem sokra mentek mezőnyfölényükkel a törökök a reykjavíki meccs első félidejében, mivel egy gyors ellentámadás végén Orri Óskarsson már a harmadik percben bevette Cakir kapuját. Az Aktürkoglu, Yildiz, Güler és Calhanoglu nevével fémjelezett török együttes támadásba lendült, de a hazai kaput védő Hákon Valdimarsson remek napot fogott ki, így izlandi előnnyel fordultak a felek.

A szünet után Calhanoglu tizenegyest rontott (a rúgás pillanatában elcsúszva kétszer is beleért a labdába), a 62. percben viszont már a szerencse sem állt az izlandiak mellé – Irfan Kahveci 25 méterről a bal felső sarokba tekert. Öt perccel később ismét büntetővel jöhettek a törökök, s Hakan Calhanoglu másodjára már nem hibázott. A mérkőzés végjátéka több fordulatot is hozott, s mindkettő egy-egy kapushibához volt köthető. A 83. percben Cakir elszámította a labda röppályáját, így Andi Gudjohnsen az üres kapuba fejelte csapata egyenlítő találatát. Öt perc múlva a magasra tolt török letámadás megzavarta Valdimarssont, Aktürkoglu becsúszva elkanalazta a labdát a kapus elől, a lesipuskás Arda Güler pedig a hálóba pofozta azt. A ráadásban Kerem Artürkoglu is feliratkozott a góllövők közé, így a vártnál nehezebben, de megszerezte a pontokat Vincenzo Montella alakulata. 2–4