BL-selejtező: a Fenerbahce és a Sparta Praha is megoldotta otthon a továbbjutást, kiesett a KÍ

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójában az azeri Qarabag 5–0-ra kiütötte a gibraltári Lincoln Red Impst a párharc visszavágóján, és simán továbbjutott. A török Fenerbahce, a cseh Sparta Praha és a szlovák Slovan Bratislava szintén hazai sikerrel lépett tovább, míg a ciprusi APOEL döntetlennel. a svéd Malmö vereséggel harcolta ki a következő körbe lépést.

A Fenerbahce az idegenbeli 4–3-as siker után otthon már a 7. percben hátrányba került, ám Edin Dzeko az 59. percben egyenlített, majd Sebastian Szymanski a hajrában eldöntötte a meccset, így a törökök kiütötték a Luganót a nem bajnoki ágon (2–1).